Berisha: Hakmarrje primitive

Derdhet gjaku i të rinjve si hakmarrja primitive e Edvin Shullazit në Kavajë. Kështu e ka cilësuar ngjarjen e djeshme në Kavajë, ish kryeministri Berisha ndërsa ka denoncuar ashpër ngjarjen. “Edvin Shullazi me bandat e tij të krimit, në akt hakmarrjeje primitive dhe politike për kriminelin me pesë emra dhe pesë krime Ervin/Edvin/Elvis/Edi/përdhunuesi skuqi rrugët e Kavajës me gjakun e të riut Irkid Kazazi, kryetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike për Kavajën dhe dy të rinjve demokratë të tjerë. Këtë akt vrastar Edvin Shullazi ia ngarkoi vrasësit të tij të dobishëm, nënkryetarit të Partisë Siçiliste dhe drejtorit të çështjeve sociale për Kavajën, Saimir Kurti.  Ky është një krim i shëmtuar terrorizmi të mirëfilltë politik për të cilin përgjegjësi direkte ka kryekrimineli Edvin Shullazi dhe bashkautori e tij Ervin/Edvin/Elvis/Edi/përdhunuesi, të cilët duhet të përgjigjen penalisht për krimin e tyre, tentativën për vrasje dhe plagosjen serioze të drejtuesit të të rinjve demokratë të Kavajës dhe dy shokëve të tij” shkruan Berisha në reagimin e tij.
Edhe Kreu i FRPD, Belind Këlliçi në një reagim të tij denoncoi ashpër këtë ngjarje. “Kid Kazazi, Kryetari i FRPD Kavajë plagoset me armë zjarri nga miku i ngushtë i Elvis/Ervin/Enver Roshit. Nuk kishte si të festonte ndryshe “Rilindja” lirimin nga qelia të modelit më të suksesshëm të saj, përdhunuesit të dënuar pa “dijeninë” e tij në Itali, të dënuarit në Zvicër për trafik droge dhe të dëbuarit nga Gjermania, Elvis/Ervin/Enver Roshit. Nga Kavaja nisi çmontimi i diktaturës në vend, po nga Kavaja do të nisë pastrimi i kriminelëve nga politika dhe jeta publike e shqiptarëve. Shërim të shpejtë Kid, nuk je aspak vetëm” tha Këlliçi.  Anëtari i këshillit Bashkiak të Tiranës, Fabian Topallaj është treguar i ashpër me kryeministrin Edi Rama pas plagosjes së sotme të kreut të FRPD-së, të ndodhur në Kavajë. “Njerëz të Elvis Rroshit plagosin kreun e FRPD Kavajë, autori i krimit, drejtor i zyrës së punës Kavajë, largohet nga vendi i ngjarjes me makinën dhe nën shoqërinë e kreut të PS-së Kavajë. Kjo shpjegon gjithçka, dhe simbiozën e Ramës me krimin në qeverisje dhe nevojën e tij që siç ndodhi dje me vendimin për Rroshin, ta ketë Gjykatën nën thundër në mënyrë që ajo të legalizojë këtë simbiozë. Vija e kuqe është shkelur, Edi Rama do e paguash me kokë këtë që bëre sot”, shkruan Topallaj në profilin e tij në Facebook.