Ballina Sport Rami: Ja lojtari më i “çmendur” i Shqipërisë

Rami: Ja lojtari më i “çmendur” i Shqipërisë

Në ndeshjen mes Francës dhe Shqipërisë, mbrojtësi francez Adil Rami, ka pasur një detyrë të vështirë për të markuar sulmuesin kuqezi, Armando Sadiku. Mbrojtësi i Francës ka thurur elozhe për kundërshtarin që kishte përballë, duke treguar vuajtjet gjatë 90 minutave. “Ka qenë një ndeshje shumë stresuese për mua. Sulmuesi i tyre vrapoi gjatë gjithë kohës si i çmendur. Edhe pse nuk kishte topin, me të vërtetë që ka qenë një ndeshje e mundimshme për ta ndjekur. Kishte një forcë dhe ritëm të jashtëzakonshëm”, deklaroi Rami.
“Në këtë kompeticion nuk ka diferenca të mëdha mes skuadrave, por ne kemi realizuar në maksimum objektivin tonë. Kemi fituar të dyja përballjet dhe nuk kemi pësuar asnjë gol. Por, kam frikë se në fund të Europianit do të më bien të gjithë flokët nga stresi që po përjetoj. Për një mbrojtës është me të vërtetë e vështirë”, përfundoi ai.

Exit mobile version