Shënon Berisha, por Victory eliminohet

Besart Berisha nuk mjafton. Sulmuesi shqiptar gjeti sërish rrugën e golit në Champions League-n aziatike, por finalizimi i 30-vjeçarit nuk i vlejti Melbourne-it, pasi skuadra australiane u eliminua nga ky kompeticion. Vicotory u mposht me rezultatin 2-1 nga koreano jugorët e Jeonbuk, Hyundai Motors në sfidën e kthimit të ruandit të 1/8-ve të Championsit aziatik, dhe pas barazimit 1-1 që ishte regjistruar në ndeshjen e parë të zhvilluar në Australi i dhanë lamtumirën turneut.
Braziliani Leonardo me dy finalizime në minutat  28 dhe 71-t hipotekoi kualifikimin e Jeonbuk, por të të rihapur sfidën dhe për të rindezur shpresën për skuadrën e trajnerit Kevin Muscat mendoi Berisha që në minutën e 84-t tregoi gjithë klasin e tij brenda zone, duke shfrytëzuar një harkim të Ingham për të ngushtuar shifrat. Ky ishte goli i 4-t për bomberin nga Prishtina në këtë edicion të Champions Leagues-aziatike. Megjithatë deri në fund nuk ndryshoi më asgjë me skuadrën koreano-jugore që avancoi për më tej, pasi triumfoi me rezultat të përgjithshëm 3-2.