Lucescu largohet nga Shakhtar Donetsk

Mircea Lucescu nuk është më trajneri i Shakhtar Donetsk. Pas 12 vitesh dhe 22 trofesh të fituar, 70-vjeçari largohet zyrtarish nga ekipi ukrainas. Lajmin e publikoi vet klubi në një komunikatë, ku ndër të tjera falenderonte trajnerin rumun për gjithçka që ka bërë për skuadrën gjatë këtyre viteve, duke theksuar se Lucescu është pjesë e historisë së Shakhtar. Pavarësisht largimit, trajneri nuk e mendon aspak tërheqjen, pasi siç shkruajnë mediat ukrainase, Lucescu mund të firmosë me Zenitin.