Modriç-Isko, sherr me njëri-tjetrin

Ky është një nga sezonet më të vështirë për mesfushorin e Realit, Isko. Kur drejtimin e skuadrës e mori Zidan, u mendua se gjithçka do të ndryshonte, por edhe tekniku francez nuk po jep minutat e duhura. Ndaj Sociedadit, ai e aktivizoi disa minuta, por Isko nuk bëri asgjë për t’u mbajtur mend. Madje, ai debatoi ashpër me Modriçin.
Mesfushori kroat i kërkoi disa herë që Ikso të pasonte topin, por spanjolli e injoroi duke mos e dëgjuar. “Ej, mos bëj këto gjëra në fushë. Mund të pasosh pak”, i tha Modriç, por Isko nuk mendoi të ndryshonte mënyrën e tij të lojës. Ai vazhdoi me egoizëm dhe diçka e tillë nuk i pëlqeu aspak trajnerit Zidan dhe shokëve të skuadrës.