Ronaldo tashmë po vrapon

Një ditë pasi u raportua se Cristiano Ronaldo ka çarje të muskulit 1.5 centimetra, mediat në Spanjë gjatë ditës së sotme janë duke raportuar të kundërtën. Sipas mediave spanjolle, rezonanca magnetike e bërë në klinikën ‘Ruber’, ka treguar se lëndimi Ronaldos nuk është edhe aq serioz saqë flitet nëpër media.
Sipas “Marca”, Cristiano Ronaldo po ndërmerr hapa gjigant vetëm që të jetë i gatshëm për ndeshjen e së mërkurës ndaj Manchester Cityt në gjysmëfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve
Sipas “Marca”, pasditen e së enjtes, lojtari portugez filloi të bëjë disa vrapime në fushë, që do të thotë se, të hënën ai mund të rikthehet në stërvitje me grupin tjetër të skuadrës.
Ai po punon në mëngjes, mesditë dhe mbrëmje vetëm që të rikthehet sa më shpejtë. Edhe fizioterapeuti Joaquín Juan është duke bërë të pamundurën që Cristiano të jetë i gatshëm për ndeshjen e së mërkurës në “Bernabeu”.
“Marca” shkruan se, Ronaldo po vazhdon rikuperimin edhe në shtëpinë e tij dhe se është duke bërë një sakrificë të madhe dhe është shumë optimist që mund të rikthehet ndaj Man Cityt. Për momentin, ekzistojnë dy faktorë që i japin shpresë Cristianos që të rikuperohet me kohë. Faktori i parë është se dëmtimi nuk është aq serioz si u duk në fillim dhe faktori i dytë është se ai nuk ka ndonjë thyerje eventuale në bicepsin formal, shkruan “Marca”.
Gjithashtu një faktor tjetër shumë i rëndësishëm i rikthimit të tij, është edhe forca fizike e Cristiano Ronaldos, e cila është një mrekulli që të gjithë lojtarët e tjerë do ta dëshironin në trupin e tyre.