Ballina Sport Ronaldo mungon në ndeshjen e kthimit me Citin

Ronaldo mungon në ndeshjen e kthimit me Citin

Në momentin më të mirë të sezonit, Zinedin Zidan duhet t’i bëjë llogaritë pa disa nga lojtarët më kryesorë të Realit. Pas përmbysjes spektakolare në kampionat dhe kualifikimit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampioneve, tani duket se ka ardhur momenti më i vështirë për madrilenët. Mungesa e Ronaldos në sfidën e së martës dëshmoi qartë se, Reali e ka shumë të vështirë të luajë pa të, sepse ai është pikë referimi për skuadrën. Si të mos mungojë vetëm dëmtimi i Ronaldos, Zidan duhet të shqetësohet edhe për situatën e Benzemasë dhe Heses.
Klubi madrilen i siguroi të gjithë se Kristiano Ronaldo nuk kishte asnjë dëmtim të rëndë dhe se do të ishte i gatshëm për ndeshjen e ardhshme ndaj Mançester Sitit. Deklarata e Zidanit një ditë përpara ndeshjes rezultoi një gënjeshtër e madhe, sepse portugezi nuk ia doli.
Madje, ai rrezikon të luajë edhe në sfidën e kthimit. Mediat në Spanjë kanë zbuluar se, Ronaldo ka dëmtuar fibrat e muskujve të kofshës dhe nuk mund të rrezikojë, nëse nuk është i rikuperuar plotësisht. Mjekët e Realit kanë filluar trajtimin special me injeksione, duke tentuar mrekullinë për ta rikthyer atë të gatshëm për ndeshjen e ardhshme ndaj Sitit, e cila do të luhet javën e ardhshme. Të gjithë i kanë sytë nga Ronaldo.
Benzema ia doli të luante vetëm 45 minuta në Angli ndaj Sitit dhe braktisi fushën e lojës për shqetësimet muskulore. Edhe Karim Benzema është në dyshim për gjysmëfinalen e kthimit dhe do të provojë të jetë me çdo kusht në fushën e lojës. Francezi është një pikë shumë e fortë e skuadrës së Zidanit, pasi sa herë që ai mungon, reparti i sulmit çalon.
Nuk ka dy, por tre. Hese Rodrigez është një tjetër shqetësim për trajnerin Zidan. Sulmuesi spanjoll ka ndier dhimbje në kofshë dhe, me shumë mundësi, nuk është i gatshëm për ndeshjen e ardhshme në kampionat kundër Sociedadit. Reali po luan në dy fronte, por rivali më i madh për momentin duket se janë dëmtimet.

Exit mobile version