Ballina Sport Neuer: Në ndeshjen e kthimit japim gjithçka

Neuer: Në ndeshjen e kthimit japim gjithçka

Manuel Neuer pas ndeshjes me Atletikos ka deklaruar se Bayerni në ndeshjen e kthimit në Munih, do të japë gjithçka për të kaluar në finale. Manuel Neuer ka deklaruar se është faji i tyre për golin e shënuar nga Saul Niguez i Atleticos, që në fund doli të ishte edhe i fitores për skuadrën spanjolle.
Megjithatë, portieri gjerman e pranoi që edhe goditja e Niguez ishte e mrekullueshme. “E kemi lënë Saulin t’i afrohej shumë golit. Duhet ta pranojmë fajin. Por megjithatë, ai e realizoi mjaft mirë goditjen”, deklaroi Neuer.
“Ne treguam shumë agresion dhe kurajë në pjesën e dytë. Ne ishim të humbur në pjesën e parë. Në Munih duhet të jemi ndryshe. Me tifozët prapa nesh, ne do të japim gjithçka për të shkuar në finale”, ka deklaruar Neuer.
Ndërsa trajneri i Atletikos, Diego Simeone, pas fitores që arriti në ndeshjen e parë ndaj Bayernit është ndier i lumtur ku lavdëroi skuadrën e tij për fitoren ku shtoi se pret një ndeshje të mrekullueshme në Gjermani. “Ishte ndeshje e mrekullueshme. Të gjithë besuan në punën e tyre. Takimi i kthimit do të jetë i mrekullueshëm. Bayerni ka shumë opsione në sulm, çdo ndryshim që bëjnë i bën edhe më të fortë se që janë”, ka thënë Simeone pas takimit.

Exit mobile version