Liverpool 30 milionë euro për Ivan Perisiç

Me afrimin e merkatos dhe me përfundimin e kampionateve të gjitha skuadrat mendojnë të përforcohen sa më shumë. Liverpooli i Jurgen Klopp ka gati listën me futbollistët që dëshiron për sezonin e ardhshëm. Në krye të listës së “the reds” është Ivan Perisic i Interit. Anglezët janë gati të shpenzojnë 30 milionë euro për 27-vjeçarin dhe ziklatërit nuk do ta lënë pa shqyrtuar këtë ofertë. Nga ana tjetër, italianët mund ta shfrytëzojnë këtë shumë për të përforcuar mbrojtjen, ku objektivi mebetet Sime Vrsaljko i Sassuolos.
Edhe Shkodran Mustafi pritet të veshë fanellën e Liverpoolit në sezonin e ardhshëm. Drejtuesit e Liverpoolit e kanë marrë seriozisht transferimin e Shkodran Mustafit nga Valencia gjatë kësaj vere. Sipas tabloidit britanik, “Express”, Liverpool do të dërgojë disa zyrtarë në Spanjë për të përfunduar marrëveshjen me Valencian për mbrojtësin shqiptar.