Reali në ankth për Ronaldon

Reali në ankth për Ronaldon, muskujt e portugezit nuk janë në formën më të mirë dhe nuk është e thënë që Reali i Madridit ta ketë në dispozicion të mërkurën e ardhshme në “Bernabeu” për ndeshjen e kthimit të gjysmëfinaleve të Champions Me Cityn. “Duhet të shohim se si do të jetë gjendja e tij ditë pas dite”, deklaroi Zidane pas barazimit 0-0 në Manchester, të cilin portugezi e ndoqi si spektator. Një kontraktim në muskujt anësorë të kofshës i pësuar në ndeshjen me Villarealin shkaktoi problemin, me Zidane që e la pushim në ndeshjen me Rayo Vallecano, por gjatë stërvitjes së të hënës një tjetër problem muskular, këtë herë në pjesën e pasme të kofshës, e detyroi trajnerin të hiqte dorë nga ylli i skuadrës së tij edhe në Champions.
Tani, Zidane ashtu si dhe tifozët e “Los Blancos” janë në ankth për të mësuar nëse portugezi do të jetë në ndeshjen e kthimit, kjo edhe për faktin se nuk është i njëjti Real pa Ronaldon. Portugezi mungoi ndaj Rayos dhe madrilenët ja hodhën falë Bale, duke përmbusyr rezultatin nga 2-0 në 2-3, me Manchester Cityn mungesa e tij u ndie më tepër. Rezultati 0-0 është paska gënjeshtar, pasi Reali i pati shanset për të shënuar, por ishte evidente se në nivele të tilla ka një diferencë të madhe mes portugezit dhe Lucas Vazques.