Cristiano Ronaldo te PSG?

Sulmuesi i Real Madrit, Cristiano Ronaldo, ka firmosur një para kontratë me presidentin e Paris Saint Germain, Nasser Al-Khealifi. Sipas asaj që raportojnë mediat, transferimi i CR7 tek parizienët mund të realizohet vetëm në rast se portugezit nuk i ofrohet rinovimi nga ana e drejtuesve të klubit mbretëror. Nisur nga kjo, agjenti i sulmuesit Jorge Mendes ka nisur kontaktet me presidentin e “Los Blancos” Florentino Perez, për të biseduar mbi një rinovim të mundshëm të kontratës, e cila skadon në qershor të 2018.
Aspekti ekonomik është i rëndësishëm për 3 herë fituesin e Topit të Artë, por 31-vjeçari ka kërkuar gjithashtu që në raste transferimi tek kampionët e Francës, këta të fundit të krijojnë një skuadër kompetitive, e cila të jetë e aftë të luftojë për të fituar trofe në të gjitha kompeticionet ku merr pjesë. Duket se kërkesa e portugezit është e realizueshme pasi, vetë numri i PSG, Nasser Al-Khelaifi i ka dhënë garanci Ronaldos për një gjë të tillë. Madje, ai i ka premtuar gjithashtu dhe afrimin e 3 ose 4 lojtarëve cilësorë për të përforcuar akoma dhe më shumë ekipin.