Ballina Sport Leicester, drejt titullit pa Vardy

Leicester, drejt titullit pa Vardy

Trajnerit të skuadrës së Leicesterit, Claudio Ranieri do t’i duhet të luaj pa sulmuesin e tij Jamie Vardy në transfertën përballë Man.United, takim ky i cili në rast se “Dheplrat” arrin të marrin një fitore mund të nisin zyrtarisht festën e titullit kampion për herë të parë në historinë e këtij klubi. Vardy këtë sezon ka arritur të shënojë 22 gola por, tani atij do t’i duhet të qëndrojë larg fushës së blertë për shkak të pezullimit. Ndaj 29-vjeçarit është marrë masë disiplinore për shkak të kundërshtimit të vendimit të arbirtrit në takimin kundër skuadrës së West Ham.
Gjithashtu si masë ndëshkuese u vendos dhe një gjobë prej 13 mijë eurosh. Vardy kërkoi që të jepte shpjegime përpara trupës disiplonore për reagimin e tij, por një gjë e tillë nuk u pranua, pasi vendimi ishte dhënë. Gjithashtu, disiplina i vendosi një gjobë prej 20 mijë paundësh klubit të Leicester. Numri 9 do të mund të jetë në dispozicion të trajnerit Ranieri, në ndeshjen e fundit të kampionatit kundër Everton. Tekniku italian po mendon që ndeshjen me Manchester United në sulm të vendosi argjentinasin Ulloa, i cili në takim kundër Swansea arriti të shënojë një dygolësh. Pas barazimit që mori Tottenham ndaj West Bromwich, “Dhelprat” janë shumë afër titullit kampion në Premier League me distancen ndaj Spurs që është 7 pikë, kur mbeten edhe 3 ndeshje për t’u luajtur.

Exit mobile version