Ballina Bota & Rajoni SHBA, të shtëna me armë në bazën ajrore të Teksasit, 2 të...

SHBA, të shtëna me armë në bazën ajrore të Teksasit, 2 të vdekur

Dy person kanë mbetur të vrarë nga të shtënat me armë zjarri në një bazë të Forcave Ajrore në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sipas policisë, autori i ngjarjes është i armatosur dhe ndodhet brenda bazës ajrore, ndërsa është rrethuar nga forcat special.

Një zëdhënës policor the për AP se kishte të shtëna aktive në Joiunt Base San Antonio.

Mirëpo, baza e sulmit ishte shtëpia e trajnimit të Forcës Ajrore.

Autoritetet i kanë bërë thirrje banorëve të zonës të qëndrojnë në shtëpitë e tyre dhe mos të dalin jashtë pasi personi i armatosur paraqet rrezikshmëri, javanews.

Nuk dihet ende rreth motiveve të sulmit. Për momentin nuk ka raportime për sulme terroriste.

Exit mobile version