Barcelona në kërkim të Coutinho

Philippe Coutinho përfundon në radarët e Barcelonës. Mesfushori brazilian mund të konsiderohet si një nga lojtarët më të rëndësishëm që kanë aktualisht në dispozicion “The Reds”. Por, pavarësisht paraqitjeve të mira të Coutinhos ato nuk kanë qenë të mjaftueshme që skuadra e Klopp të pozicionohet në vendet e para të klasifikimit të Premier League. Braziliani Coutinho u transferua tek Liverpool në vitin 2013 për shumën e 11 milionë eurove. Këtë sezon 23-vjeçari numëron 33 paraqitje dhe 10 gola të realizuar dhe forma e mirë që po kalon lojtari ka zgjuar vëmendjen e drejtuesve të klubit të Barcelonës.
Blerja e kartonit të mesfushorit duket se do të jetë një mision i vështirë, pasi futbollisti ka një kontratë me Liverpool që skadon në qershor të 2020. Nga ana tjetër dhe drejtuesit e “The Reds” duket se janë të vendosur për të bërë gjithçka është e mundur për të mos lejuar largimin e tij. Tratativat për transferimin e futbollistit ende nuk kanë nisur. Ndërkohë që brenda kampit të Barcelonës, portieri Ter Shtegen, deklaron se nuk ka firmosur për Man. City, por gjithsesi lë gjithçka të hapur, duke shtuar se për momentin është i fokusuar tek skuadra dhe se në verë do të shohë se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e tij.