Shpërthim në Paris, arsyet ende të paditura

Kryeqyteti i Francës, Parisi, është tronditur gjatë ditës së sotme nga një shpërthimi i ardhur si pasojë e një rrjedhje gazi.

Incidenti ka ndodhur në afërsi të qendrës së Parisit, teksa në vendin e ngjarjes kanë mbërritur menjëherë autoambulanca dhe forca sigurie.

Ende nuk dihet nëse ka viktima apo të plagosur, por njoftohet se trupat zjarrfikëse kanë evakuuar banorët e zonës.

Incidenti për një moment riktheu edhe njëherë ethet e sulmeve terroriste, por ishin zyrtarët francezë të cilët komunikuan menjëherë se bëhej fjalë për një shpërthim të ardhur si pasojë e gazit natyror.

Autoritetet pritet që të dalin edhe më një komunikatë zyrtare për të dhënë më shumë detaje rreth shpërthimit.