Icardi nuk i zë besë Torinos

Pas dy ditëve të lëna pushim nga ana e trajnerit të Interit, Roberto Mancini me rastin e festës së pashkëve, futbollistët zikaltër i janë rikthyer stërvitjes në qëndrën stërvitore Appiano Gentile, ku skuadra po përgatitet për takimin e fundjavës kundër Torinos. Është rikthyer nga dëmtimi dhe sulmuesi Mauro Icardi. Në një intervistë dhënë për mediat Italiane, sulmuesi shprehet se gara për një vend në Champions League është ende e hapur dhe se duhet bërë kujdes ndaj një kundërshtari sic është Torino.

“Gara është e hapur për një biletë në Champions League, ka ende shumë pikë në dispozicion. Në Itali duhet të kesh kujdes ndaj cdo skuadre, nuk duhet nënvlerësuar kudërshtari. Më kujtohet takimi i vitit të kaluar kundër Torinos, ku pësuam gol në minutat e fundit të ndeshjes nga një goditje këndi”.

Më tej sulmuesi argjentinas, i cili pritet ta nise ndeshjen e së Dielës si titullar vuri theksin tek forma e mirë që po kalojnë dyshja kroate Brozovic-Perisic, ku sipas sulmuesit, të dy lojtarët janë një plus i madh për ekipin.