Maskat masakrojnë dy pleq dhe ju marrin 1 milionë lekë

Dy persona të maskuar grabitën gjatë natës një cift të moshuarish në fshatin Arapaj në Durrës. Policia ka dhënë vetëm inicialet e tyre. Ata janë A.K. 80 vjeç dhe M.K. 76 vjeçe (bashkëshortë). Autorët fillimisht i kanë rrahur të moshuarit duke i goditur më shkopinj dhe më pas kanë arritur të marrin rreth 100 000 lekë të reja.
Efektivat e Policisë kanë bërë të mundur shoqërimin e 9 personave si të dyshuar për ngjarjen. Specialistët për Krimet vijojnë intensivisht punën për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.